Τα νέα του καθήκοντα ανέλαβε ο νέος Αστυνομικός Διευθυντής της Β' Αστυνομικής Διεύθυνσης Δωδεκανήσου Μανώλης Καζαμίας.
Ο Ταξίαρχος μιλώντας στο kosnews24 για την ανάληψη των καθηκόντων του, δήλωσε χαρακτηριστικά:
«Στα πλαίσια διαχείρισης προσωπικού και των πόρων που διατίθενται στην Β´ διεύθυνση Δωδεκανήσου, σε συσχετισμό με τα υπάρχοντα προβλήματα, θα επιδιώξουμε το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα στην αποστολή μας, με γνώμονα τη σωστή εκτίμηση της κατάστασης και την επίλυση των προβλημάτων».
Ο κ. Καζαμίας βρίσκεται στο νησί μας από την Κυριακή 4 Φεβρουαρίου, ενώ την προηγούμενη εβδομάδα πραγματοποίησε συναντήσεις με τις αρχές του τόπου, με στόχο την αγαστή συνεργασία προς όφελος της τοπικής μας κοινωνίας.