Ο Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 400 μέτρα στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου

Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΧΑΤΖΗΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΚΑΤΈΚΤΗΣΕ ΤΟ ΧΆΛΚΙΝΟ ΜΕΤΆΛΛΙΟ ΣΤΑ 400Μ ΣΤΟ ΠΑΓΚΌΣΜΙΟ ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ ΚΛΕΙΣΤΟΎ ΣΤΊΒΟΥ!!

Ο Έλληνας Παγκόσμιος πρωταθλητής Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουήλ συνεχίζει την μεγάλη προσπάθεια του στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα κλειστού στίβου που διεξάγεται στην πόλη του Torun στην Πολωνία.
Σήμερα το απόγευμα κατέκτησε το Χάλκινο μετάλλιο στα 400μ κάνοντας για άλλη μια φορά όλους εμάς υπερήφανους ως Έλληνες , δίνοντας στην Εθνική Ομάδα Στίβου ακόμη ένα μετάλλιο σε αυτήν την Παγκόσμια αθλητική διοργάνωση.
Ο Έλληνας Παγκόσμιος πρωταθλητής, αύριο το πρωί στις 09:15 ώρα Πολωνίας, θα τρέξει στο αγώνισμα των 60μ. όπου θα διεκδικήσει μια θέση στο βάθρο.