ΑΣ ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΩ: Αποτελέσματα αγώνων καλαθοσφαίρισης

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

9 στα 9 οι έφηβοι μας, με έναν ακόμα αγώνα να απομένει πριν το τέλος της κανονικής περιόδου.
Έχοντας εξασφαλίσει εδώ και καιρό την πρώτη θέση στον όμιλο νήσων, παίξαμε σήμερα με την ομάδα του Φοίβου κερδίζοντας εύκολα με 77-52.
Μετά το 1ο ημίχρονο όπου όλα είχαν κριθεί, μοιράστηκε ο χρόνος σε όλα τα παιδιά της ομάδας μας.
Επόμενο και τελευταίο παιχνίδι πριν το Final Four, με τον Πανιώνιο στη Λέρο.
Τεράστιας σημασίας νίκη πέτυχε το παμπαιδικό μας,  επικράτησε με σκορ 48 - 35  απέναντι στην πολύ δυνατή ομάδα του Δικαίου, κάνοντας ένα πολύ μεγάλο βήμα για την πρόκριση στο final four.
Το πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν ντέρμπι με το προβάδισμα να εναλλάσσεται συνεχώς.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας βελτιώθηκε αισθητά στην άμυνα και χάρη σ' αυτήν πέτυχε αρκετούς εύκολους πόντους κυρίως με τους ψηλούς, τρέχοντας ένα επιμέρους σκορ 29-16.
Επόμενος αντίπαλος η πρωτοπόρος Ακαδημία Καλύμνου.

Την πρώτη τους ήττα έκαναν οι Παγκορασίδες μας στην Κάλυμνο απέναντι στην ΕΑΚΑ.
Στον αγώνα μεταξύ των δύο αήττητων ομάδων, οι αντίπαλοι μας, επικράτησαν με 66-31.