Η αποστολή του Ποδηλατικού Ομίλου Κω στο ''7ο ΜΤΒ ΑΓ.ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΙΑΦΑΣ''

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ 7ο ΜΤΒ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΙΑΦΑ,
ΜΑΝΔΡΑ ΑΤΤΙΚΗΣ
Ο σύλλογος μας βρέθηκε στον αγώνα ΜΤΒ που συνδιοργάνωσε η WEST COAST CYCLING TEAM με τον ΚΡΌΝΟ ΝΙΚΑΙΑΣ σε μία όμορφη και ιδιαίτερα τεχνική διαδρομή για τους αθλητές μας. Αγωνίστηκαν η Ντρίτση Χριστίνα στον δεύτερο αγώνα της για φέτος, η Μορέττο Σοφία επίσης στον δεύτερο αγώνα της μετά τα αγωνίσματα πίστας του Σαββάτου, όπως και ο Καρνέζος Ανδρέας που προέρχεται από τον διπλό αγώνα του Τοπικού Πρωταθλήματος Δωδ/σου και τα αγωνίσματα πίστας του Σαββάτου. Γνώμονας της συμμετοχής μας ήταν η αγωνιστική εμπειρία σε ένα δύσκολο τεχνικά τερέν και η ετοιμότητα για το πρόγραμμά των αγώνων που θα ακολουθήσουν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα :

ΝΤΡΙΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ.

Κατέλαβε την 1η θέση στην κατηγορία της , αλλά ξεχώρισε γιατί αγωνίστηκε παράλληλα με τα αγόρια προσπερνώντας περίπου 25 αθλητές τερματίζοντας στην 5η θέση μεταξύ των πολύ δυνατών αγοριών.
Η Χριστίνα προέρχεται από μια πολύ δυνατή περσινή χρονιά στο ΜΤΒ όπου κατέλαβε την 1η θέση πανελλαδικά την κατηγορία της με τον Κωακό Ο.Π και φέτος τρέχει τον δεύτερο αγώνα της με πολύ όρεξη και καλή διάθεση.

ΜΟΡΕΤΤΟ ΣΟΦΙΑ

Η Σοφία έχοντας δώσει το 100% στα αγωνίσματα πίστας της Ρόδου, έτρεξε και κατέλαβε την 5η θέση, ανάμεσα σε 8 πολύ καλές αθλήτριες.

ΚΑΡΝΕΖΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

Ο Ανδρέας προερχόμενος από τον αγώνα πίστας του Σαββάτου, κατέλαβε την 4η θέση ανάμεσα σε 10 Παίδες κάνοντας μία πολύ καλή κούρσα με πολύ όρεξη και διάθεση.
Να ευχαριστήσουμε τον Ντρίτση Αντώνη για την οργάνωση και συνοδεία αυτού του ταξιδιού.
Επόμενος σταθμός του συλλόγου την ερχόμενη εβδομάδα στον Γέρακα Αττικής σε ένα δυνατό διήμερο ΜΤΒ και μία αποστολή έκπληξη!