Ο Π.Α.Ο.Κ. Ρόδου ''έσπασε'' το αήττητο των Αθλοπαιδιών!

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ Α.Ο. ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ

Νίκη έκπληξη πέτυχε ο ΠΑΟΚ Ρόδου επί της ομάδας μας για το ανδρικό πρωτάθλημα το Σάββατο στη Ρόδο.

Η ομάδα του Μηνά Βρεττού κέρδισε με 3-1 σετ τον Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω και τον υποχρέωσε στην πρώτη του φετινή ήττα στο ανδρικό πρωτάθλημα της Δωδεκανήσου. Ο Π.Α.Ο.Κ. Ρόδου έπαιξε εξαιρετικά και πανηγύρισε τη σημαντική νίκη στο «Βενετόκλειο», τη δεύτερη του στο φετινό πρωτάθλημα. Η ομάδα μας, παρά τις απουσίες, πήρε στις λεπτομέρειες το 1ο σετ (23-25), ωστόσο ο Π.Α.Ο.Κ. Ρόδου πήρε πιο εύκολα τα επόμενα δύο (25-17 και 25-18), ενώ στο τελευταίο «έσπασαν καρδιές», με τους γηπεδούχους να το κερδίζουν με 30-28 και να παίρνουν τη νίκη.

Τα σετ: 23-25 (27’), 25-17 (27’), 25-18 (27’), 30-28 (35’)
Διαιτητές: Χατζησταυρίδης- Καλημεράκης- Παπαβασιλείου

Π.Α.Ο.Κ. ΡΟΔΟΥ (Μηνάς Βρεττός): Ρόμπας, Γκλάρας, Ρέγκλης, Δεληγιώργης, Καλιόζης, Φλεβάρης, Καζαντζάκης.

Α.Ο. ΑΘΛΟΠΑΙΔΙΩΝ ΚΩ (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου): Γεροβασίλης, Γκόνος, Δαρίδης, Ιντρισλάρι, Καρδούλιας, Κόπελλος, Κυπριώτης, Παπαϊωάννου Α., Παπαϊωάννου Δ. , Σαλτζής, Σαρικίζης.