YOKOSO DUTSH OPEN - Οι Μαχητές της Κω κατέκτησαν 4 χρυσά, 4 ασημένια και 7 χάλκινα

Στην Ολλανδία 7-8 Απριλίου βρέθηκε η αγωνιστική ομάδα του Συλλόγου «Μαχητές της Κω» στο πρωτάθλημα Yokoso Dutsh Open, με 8 αθλητές. Οι αθλητές από την Κω έδωσαν για άλλη μια φορά τον καλύτερο τους εαυτό και έδειξαν ότι δεν είναι τυχαία πρωταγωνιστές στις κατηγορίες τους. Οι αθλητές μας κατέκτησαν 4 χρυσά μετάλλια, 4 ασημένια και 7 χάλκινα δείχνοντας ότι είναι σε πολύ καλή αγωνιστική κατάσταση. Τα αποτελέσματα είναι:
-45 κ. παίδων KL 1η θέση, + 45 κ. παίδων KL 2η θέση, - 47 κ. παίδων LC 3η θέση
Ο προπονητής του Συλλόγου θέλει να συγχαρεί τον κάθε αθλητή της αποστολής προσωπικά για το πάθος και το αθλητικό ήθος που έδειξε μέσα και έξω από τους αγωνιστικούς χώρους, δείχνοντας πόσο μεγάλοι αθλητές είναι και ότι δεν είναι τυχαία πρωταγωνιστές στις κατηγορίες τους. Εύχεται στον κάθε αθλητή ξεχωριστά, στον δύσκολο δρόμο του πρωταθλητισμού να έχει μόνο επιτυχίες και μεγάλες αθλητικές στιγμές.