Α.Σ. ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΩ: Με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια ολοκλήρωσαν οι αθλητές μας τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις

Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

Με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια ολοκλήρωσαν οι αθλητές μας τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.
Το εφηβικό τμήμα του Συλλόγου κέρδισε την Ακαδημία Καλύμνου με 59-49.
Κάνοντας ένα πολύ καλό τρίτο δεκάλεπτο σφραγισαμε την 6η νίκη μας σε ισάριθμα παιχνίδια έχοντας το απόλυτο.
Οι Παγκορασίδες μας, πάρα τις απουσίες κατάφεραν να κάνουν το 4 στα 4 εναντίον του Φοίβου.
Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα ήμασταν μπροστά αυξάνοντας τη διαφορά από τον αντίπαλο σε διψήφιο νούμερο στο 3ο δεκάλεπτο. Τελικό σκορ 44-40 διατηρώντας τα κορίτσια μας το αήττητο στον όμιλο τους.
Τέλος οι Παμπαίδες μας, έχοντας επιθετικό πλουραλισμό και παίζοντας στο α ημίχρονο(48-12) ωραίο μπάσκετ προηγήθηκαν με 36 πόντους διαφορά, έναντι του Φοίβου.
Μοιράστηκε ο χρόνος συμμετοχής σε όλους τους παίχτες χωρίς να μειωθεί το επίπεδο απόδοσης της ομάδας μας.
Παίρνοντας (71-26) το 5ο ροζ φύλλο αγώνος φθάσαμε τους 11 βαθμούς (5-1) και συνεχίζεται η προσπάθεια κατάληψης μιας εκ των δύο πρώτων θέσεων του ομίλου Παμπαίδων.