ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ
ΓΕΝΙΚΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ
Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΩ
Έχοντας υπόψη:
- Τις διατάξεις:
α. Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του π.δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (Α΄57).
β. Του π.δ. 56/2019 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής (A΄97).
γ. Του π.δ. 117/2018 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (Α΄ 225).
- Την αριθ. 25 από 21/06/2019 απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ρόδου όπως διορθώθηκε με την αριθ. 27 από 21/06/2019 απόφασή του, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν εβδομήντα τρεις (73) υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Δωδεκανήσου για τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019.
- Την αριθ. 78 από 25/06/2019 απόφαση του Α1’ Πολιτικού Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν δεκαεπτά (17) συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Δωδεκανήσου για τις ανωτέρω εκλογές.
- Την αριθ. 78 από 25/06/2019 απόφαση του Α1΄ Πολιτικού Τμήματος του Αρείου Πάγου, με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.
ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ
- Για τις γενικές βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 ανακηρύχτηκαν με την υπ’ αριθμ. 6272/27-06-2019 προκήρυξη του Αντιπεριφερειάρχη Δωδεκανήσου, για την εκλογική περιφέρεια Δωδεκανήσου,
Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων:
α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
- ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ
- ΓΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά
- ΓΙΑΝΝΑΡΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ του Νικολάου
- ΓΚΑΣΟΥΚΑ ΜΑΡΙΑ του Αντωνίου
- ΚΑΜΑΤΕΡΟΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
- ΜΟΣΧΟΝΑ ΑΝΝΥ του Ιωάννη
- ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
- ΓΙΑΝΝΙΚΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Εμμανουήλ
- ΙΑΤΡΙΔΗ ΤΣΑΜΠΙΚΑ (ΜΙΚΑ) του Ιωάννη
- ΚΟΝΣΟΛΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ (ΜΑΝΟΣ) του Νικία
- ΜΑΥΡΟΓΑΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Διονυσίου
- ΠΑΠΠΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
- ΥΨΗΛΑΝΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου
γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
- ΑΝΩΓΕΙΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
- ΑΤΤΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μερκουρίου-Μιχαήλ
- ΚΩΣΤΑ ΕΙΡΗΝΗ του Παντελεήμων
- ΤΖΕΛΕΠΙΔΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ-ΔΗΜΗΤΡΑ του Απόστολου
- ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Μιχαήλ
δ. Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" - Κινήσεις Πολιτών)
- ΓΑΒΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Νικολάου
- ΚΑΛΟΠΗΤΑΣ ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ-ΒΑΪΟΣ του Νικολάου
- ΚΡΕΜΑΣΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θωμά
- ΜΠΑΚΡΥΣΙΩΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ του Αποστόλου
- ΠΑΠΑΖΑΧΑΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Ιωάννη
- ΦΤΑΚΛΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΛΙΤΣΑ) του Παναγιώτη
- ΧΑΝΙΩΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Φραγκίσκου
ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
- ΓΟΥΡΛΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Νικολάου
- ΚΟΥΝΤΟΥΡΗ ΘΕΑΝΩ του Εμμανουήλ
- ΚΡΙΑΡΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Παύλου
- ΜΑΚΡΗ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) του Νικολάου
- ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ του Νικολάου
- ΠΟΤΣΟΣ ΚΑΛΕΤΟΣ (ΤΑΚΗΣ) του Κωνσταντίνου
- ΦΡΑΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Γεωργίου
στ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
- ΓΑΛΑΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιωάννη
- ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ του Ιωάννη
- ΔΟΥΛΚΕΡΙΔΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ του Γεωργίου
- ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου
- ΛΑΜΠΡΙΑΝΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Νικολάου
- ΜΙΧΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του Εμμανουήλ
ζ. ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
- ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Διογένη
η. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
- ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ-ΕΥΤΕΡΠΗ του Χρήστου
- ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Μιχαήλ
θ. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
- ΗΡΑΚΛΕΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Νικολάου
- ΚΑΛΑΒΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Μιχαήλ
- ΜΟΣΚΙΟΥ ΣΕΒΑΣΤΗ του Αντωνίου
- ΜΠΕΛΕΓΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ-ΣΑΒΒΑΣ του Ηλία
- ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ του Αντωνίου
- ΦΕΛΕΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Παναγιώτη
- ΧΑΤΖΗΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ευσταθίου
ι. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
- ΓΑΒΑΛΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ-ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου
- ΙΣΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κυριάκου
- ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΕΛΕΝΗ του Δαμιανού
- ΠΑΠΟΥΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στέφανου
- ΦΑΙΝΕΚΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Ευθυμίου
ια. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
- ΒΛΑΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
ιβ. ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
- ΑΜΑΛΛΟΥ ΘΕΜΙΣ του Αναστασίου
ιγ. Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
- ΚΑΠΕΡΩΝΗ ΚΟΡΙΝΑ του Ευσταθίου
- ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ του Γεωργίου
Ιδ. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
- ΚΛΑΔΟΓΕΝΗ ΜΑΡΙΑ- ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Παναγιώτη
- ΜΩΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μάρκου
- ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σάββα
ιε. ΜέΡΑ25
- ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ιωάννη
- ΚΑΝΕΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Θεμιστοκλή
- ΚΟΔΕΛΛΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ηλία
- ΚΟΥΤΡΗ ΕΛΕΝΗ του Ιωάννη
- ΜΠΑΡΑΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντωνίου
ιστ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
- ΑΜΠΡΙΚΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ του Επαμεινώνδα
- ΑΝΔΡΙΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΗ του Πέτρου
- ΑΣΗΜΕΛΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σταύρου
- ΒΡΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου
- ΛΟΣΤΡΟΜΟΣ ΗΛΙΑΣ του Αντωνίου
ιζ. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
- ΠΑΝΑΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Μιχαήλ
- ΣΑΒΒΙΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Νικολάου
Β. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της Επικρατείας:
α. ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
- ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου
- ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή
- ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου
- ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου
- ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου
- ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ - ΠΑΝ) του Δημητρίου
- ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή
- ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου
- ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου
- ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Απόστολου
- ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου
- ΓΑΛΑΝΑΚΗ - ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του Εμμανουήλ
β. ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
- ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΄Οθωνος
- ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη
- ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
- ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου
- ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
- ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
- ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Χρήστου
- ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου
- ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου
- ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Αναστασίου
- ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου
- ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
γ. ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
- ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ροβέρτου - Τιμόθεου - Χριστόφορου
- ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
- ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα
- ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου
- ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου
- ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου
- ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αντωνίου
- ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου
- ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ - ΕΥΡΥΔΙΚΗ του Μαυρουδή
- ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Ιωάννη
- ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου
- ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού
δ. Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" - Κινήσεις Πολιτών)
- ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
- ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά
- ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
- ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
- ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη
- ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου
- ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού
- ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου
- ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου
- ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή
- ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου
- ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη
ε. ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
- ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου
- ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα
- ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
- ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη
- ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο
- ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου
- ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου
- ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου
- ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου
- ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου
- ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη
- ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στέργιου
στ. ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
- ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη
- ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
- ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
- ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ
- ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου
- ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου
- ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του Σπυρίδωνος
- ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου
- ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου
- ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη
στ. ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
- ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
- ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου
- ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου
- ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου
- ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου
- ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου
- ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου
- ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του Λουτφάρ Ραχμάν
- ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου
- ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος
- ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου
- ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου
η. ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
- ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Παναγιώτη
- ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου
- ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
- ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου
θ. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
- ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου
- ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Ιωάννη
- ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
- ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου
- ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του Ιωάννη
- ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου
- ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου
- ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
- ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου
- ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου
- ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη
- ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λαζάρου
ι. Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
- ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος
- ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου
- ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη
- ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου
- ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου
ια. ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
- ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεόδωρου
- ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Βασιλείου
- ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
- ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου
- ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
- ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου
- ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη
- ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα
- ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ) του Γεωργίου
- ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη
- ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου
- ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
ιβ. ΜέΡΑ25
- ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ) του Στυλιανού
- ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά
- ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του Νικολάου
- ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
- ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου
- ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Νικολάου
- ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου
- ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ανδρέα
- ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου
- ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
- ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΛΙΛΑ) του Διονυσίου
- ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου
ιγ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
- ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
- ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου
- ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου - Ελευθερίου
Ιδ. ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
- ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου
- ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη
- ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
- ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ - ΕΛΕΝΗ (ΕΝΗ) του Μαργαρίτη
- ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη
- ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου