Δείτε τα αποτελέσματα στις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ, στην Κω και τη ΝΟΔΕ Δωδεκανήσου

Δείτε τα αποτελέσματα στις εσωκομματικές εκλογές της ΝΔ, στην Κω και τη ΝΟΔΕ Δωδεκανήσου

 Δείτε τα τελικά αποτελέσματα στις εσωκομματικές εκλογές της Νέας Δημοκρατίας στην Κω και τη  ΝΟΔΕ Δωδεκανήσου, που διεξήχθησαν στις13 Μαΐου  

ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΤΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΝΗΣΟΥ ΚΩ

Ψήφισαν:109 


Ονοματεπώνυμο                                                                                                  Σταυροί Προτίμησης
ΧΟΝΔΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗ                          ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                103

ΒΑΒΙΘΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                               ΜΕΛΟΣ                                     26
ΒΑΒΛΑ ΜΑΡΙΕΤΤΑ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                                             ΜΕΛΟΣ                                     62
ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ                                 ΜΕΛΟΣ                                    31
ΜΕΝΑΣΕ ΜΙΧΑΗΛ-ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΒΙΚΤΩΡ                          ΜΕΛΟΣ                                    46
ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗ-ΒΙΤΩΛΙΑΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΙΩΑΝΝΗΣ     ΜΕΛΟΣ                                    24
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                               ΜΕΛΟΣ                                    28
ΤΕΛΛΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ ΣΤΕΡΓΟΣ                                                ΜΕΛΟΣ                                     40
ΤΛΕ ΝΙΛΟΥΦΕΡ ΧΑΛΗΛ                                                        ΜΕΛΟΣ                                     37
ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ ΜΙΧΑΗΛ ΠΑΣΧΑΛΗΣ                              ΜΕΛΟΣ                                     33

Σημειώνεται ότι στην Κω η δημοτική  τοπική οργάνωση  δεν ήθελε να διενεργηθούν εκλογές, με το σκεπτικό ότι όσοι κατέθεσαν υποψηφιότητα θα εκλέγονταν (9 κατέθεσαν υποψηφιότητα, εννέα και τα μέλη σύμφωνα με το καταστατικό), αλλά η Νομαρχιακή Εφορευτική Επιτροπή  αποφάσισε να διεξαχθούν κανονικά.

 

 
 
 
Τα τελικά αποτελέσματα:
  ΝΟΔΕ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
 Πρόεδρος: Παύλος Μπακίρης του Εμμανουήλ -1566 ψήφοι
 Υποψήφιος: Νικήτας Τσαμπαλάκης του Χρήστου -334 ψήφοι (δεν εκλέγεται στην ΝΟΔΕ Δωδεκανήσου ως μέλος)
 
ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
1) Χατζηελευθερίου Περσεφόνη του Θεοφάνη -1147 ψήφοι
2) Χατζηγεωργίου Σοφία του Σωτηρίου -790 ψήφοι
3) Χαραλαμποπούλου Ευτυχία του Γεωργίου -762 ψήφοι
4) Πατσουράκης Μηνάς του Ιωάννη -746 ψήφοι
5) Διακίδη – Κώστα Αικατερίνη του Γεωργίου -643 ψήφοι
6) Γλεντής Κωνσταντίνος του Ηλία -573 ψήφοι
7) Πάγκαλης Γεώργιος του Ιωάννη -546 ψήφοι
8) Δημήτρας Νικόλαος του Μιχαήλ -467 ψήφοι
9) Μαντικός Μιχαήλ του Βασιλείου -391 ψήφοι
 
 
ΔΕΝ ΕΚΛΕΓΟΝΤΑΙ:
10) Κουνάκης Εμμανουήλ του Κωνσταντίνου -341 ψήφοι
11) Κουμεντής Τσαμπίκος του Φωτίου -300 ψήφοι
12) Λέργου Ηλίας του Σάββα -294 ψήφοι
13) Μπαρδοπούλου Βασιλική του Παρασκευά -180 ψήφοι

Προσθήκη σχολίου