Πρεμιέρα με νίκη για τους έφηβους του Α.Ο. Αθλοπαιδιών

Με νίκη ξεκίνησε ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω το εφηβικό πρωτάθλημα. Στη Ρόδο και στην έδρα του Κλεάνθη πέτυχε την πρώτη του νίκη στο εφηβικό πρωτάθλημα.

Με εμφανή την έλλειψη ρυθμού από την αποχή από τους αγώνες οι αθλητές του Ομίλου πήραν με δυσκολία το πρώτο σετ αλλά στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους, έδειξαν την ανωτερότητά τους και πήραν εύκολα τα άλλα δύο σετ και το παιχνίδι.

Κατηγορία εφήβων:

Σάββατο 22 Νοεμβρίου 16.00 κλειστό γυμναστήριο Κρεμαστής

Α.Ε.Σ. Κλεάνθης-Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω 0-3 (24-26, 16-25, 14-25) σε 69'

Α.Ε.Σ. Κλεάνθης (Πότσου Νικόλαος) Μπακάλης, Ανάρκου, Γιακούμαρος, Πολάκης, Κώτης, Λάος

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Μωρές Μιχάλης, Περής Παναγιώτης, Τρούμπας Νίκος, Χριστοφοράκης Στέλιος, Χατζηνικολάου Δημήτριος, Κώστογλου Στέφανος, Μωρές Δημήτρης, Γιαννόπουλος Χρήστος, Ζαμάγιας Παντελής, Καραναστάσης Ανέστης.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κυπριώτης Σάκης και Τζάνος Κωνσταντίνος

Την Κυριακή οι έφηβοι αγωνίστηκαν ενάντια στην ομάδα του Ροδίων Άθλησις. Στα δύο πρώτα σετ η ομάδα μας ήταν πάρα πολύ καλή σε όλους τους τομείς του παιχνιδιού και προηγήθηκε εύκολα με 2-0 σετ. Όμως για τα επόμενα δύο σετ υστέρησε στην υποδοχή και τα πολλά ατομικά λάθη οδήγησαν το παιχνίδι στο πέμπτο σετ. Εκεί τα παιδιά είχαν πολύ καλή απόδοση και δεν άφησαν περιθώριο στον αντίπαλο που αν και προσπάθησε πολύ στην άμυνα δεν μπόρεσε να ακολουθήσει το σκορ και φυσιολογικά ήρθε η νίκη έστω και στο τάι μπρέικ.

Κυριακή 23 Νοεμβρίου 10.00 Κλειστό Ροδίων Παιδεία

Ροδίων Άθλησις-Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω 2-3 (11-25, 16-25, 25-22, 25-22, 9-15) σε 100'

Ροδίων Άθλησις (Κοκολάκης) Δεληγιώργης Γ, Μπόλινγκ Πλάτης, Γκλάρας, Τσεπέλε, Δεληγιώργης Α, Φράνκε, Παπαντωνίου, Γκένοφ.