Με 2 νίκες γύρισαν από τη Ρόδο οι νεάνιδες του Α.Ο Αθλοπαιδιών στο βόλεϊ

Στο πρωτάθλημα νεανίδων ο Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω αντιμετώπισε την ομάδα του Κλεάνθη. Ήταν ένα παιχνίδι με πολλά σκαμπανεβάσματα στην απόδοση των παικτριών.

Τελικά η ομάδα μας βρήκε λύσεις στην επίθεση σε κρίσιμα σημεία στα σετ, σέρβιρε καλύτερα από τον αντίπαλο και αφού κατάφερε να παίξει ικανοποιητική άμυνα στο τελευταίο σετ παιχνιδιού κατάφερε να πάρει τη νίκη με 3-1 σετ.

Σάββατο 22 Νοεμβρίου 18.00 κλειστό γυμναστήριο Κρεμαστής

Α.Ε.Σ. Κλεάνθης-Α.Ο.Αθλοπαιδιών Κω 1-3 (24-26, 25-18, 17-25, 21-25) σε 101'

Α.Ε.Σ. Κλεάνθης (Παπακωνσταντίνου Λ.) Τσιράκου, Κάππα, Τζανουδάκη, Ακάι, Χατζηβάσιλα, Αθανασάκη, Γαβαλά, Σκούφρη

Α.Ο. Αθλοπαιδιών Κω (Αλκιβιάδης Χατζηνικολάου) Βλάχου Αναστασία, Γιαννοπούλου Ευγενία, Μήλα Ευγενία, Κεφαλιανού Μαρία, Πισσάρη Γιάννα, Φεσσάρα Ειρήνη, Αθανασιάδη Αγγελική, Αθανασιάδη Χριστίνα, Γεωργίου Ξένια, Ζαμάγια Σταματία, Χατζηνικολάου Ευαγγελίνα, Μήλα Άννα.

Διαιτητές ήταν οι Λαζαράκης Λάζαρος και Γκέκας Σταύρος.

Οι νεάνιδες την Κυριακή αγωνίστηκαν εναντίον της Τελχινίδας. Τα κορίτσια μας έκαναν άριστη εμφάνιση, είχαν πολύ καλό σερβίς, σταθερή υποδοχή και πήραν τη νίκη με καθαρό σκορ 3-0 σετ.