Α.Ε. Δικαίου - Ηρακλής 2000 31-44 (2η αγωνιστική - κορασίδες 2014/2015)

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΑΕ ΔΙΚΑΙΟΥ

Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες μας, χάνοντας από τον Ηρακλή 2000, με σκορ 31-44.

Το τσουχτερό κρύο στο ανοιχτό γήπεδο Πυλίου, δεν φάνηκε να επηρεάζει τα κορίτσια του Δημήτρη Τζομάκα που μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν 10-6 στο δεκάλεπτο, με την Φιλοθέη Φραζή να έχει πετύχει τους 6 από αυτούς. Οι αντίπαλοι -πιο έμπειρη ομάδα γαρ- ισορρόπησαν το παιχνίδι και προηγήθηκαν στο ημίχρονο 15-21.

Στην επανάληψη πλησιάσαμε το σκορ μέχρι το -7, αλλά χωρίς να καταφέρουμε κάτι καλύτερο. Πάντως, ο Δημήτρης Τζομάκας έμεινε αρκετά ικανοποιημένος από τις προσπάθειες των κοριτσιών, που -ας μην το ξεχνάμε- στην πλειοψηφία τους είναι 1-2 χρόνια μικρότερες από την κατηγορία των κορασίδων.

Δεκάλεπτα: 10-6, 15-21, 22-38, 31-44

Α.Ε. Δικαίου (Τζομάκας): Θωμαδάκη, Δρόσου Ε. 4, Κοντού 5, Χριστοφή 4, Θεοδωρίδου, Φλάσκου, Δρόσου Μ., Ήλιου, Φραζή 16, Τσαμπουνιάρη 2, Παπασεβαστού